Keratynowa rewolucja

Keratynowe prostowanie włosów to coraz bardziej popularny zabieg. Dzięki niemu nawet najbardziej zniszczone włosy mogą w kilka chwil stać się proste, gładkie i błyszczące. Czy warto prostować włosy przy pomocy keratyny?

Jak przebiega zabieg?

Keratynowe prostowanie włosów w Opolu i innych miastach trwa dość długo i trzeba się na to przygotować. Na początku trzeba umyć włosy specjalnym szamponem, którego zadaniem jest oczyszczenie włosów i otwarcie ich łusek. Następnie na wysuszone włosy nakłada się keratynę i daje jej się czas na wchłonięcie we włosy. Włosy po nałożeniu preparatu trzeba porządnie wysuszyć. Następnie keratynę wprasowuje się we włosy przy pomocy mocno rozgrzanej prostownicy.

Aby efekty utrzymały się dłużej…

Przed zabiegiem i po zabiegu przez 14 dni nie można farbować włosów. Przez kilka dni – zazwyczaj 72 h – nie wolno narażać włosów na działanie jakiejkolwiek wilgoci – deszczu, wody spod prysznica czy pary wodnej. Włosów nie wolno także spinać ani modelować. Rano po przebudzeniu należy włosy delikatnie wyprostować. Włosy można pielęgnować przy pomocy specjalnych szamponów i odżywek, najlepiej bez agresywnych składników w składzie. Po każdym myciu włosy muszą być porządnie wysuszone i najlepiej wyprostowane na szczotce.

Dla kogo zabieg keratynowego prostowania włosów?

Keratynowe prostowanie włosów nadaje się nawet do ekstremalnie zniszczonych włosów. Przy takich uszkodzeniach efekty zabiegu będą wręcz spektakularne. Są niesamowicie gładkie i miękkie, a także błyszczące.

Zabieg po pewnym czasie należy powtórzyć, bo z czasem jego efekty będą coraz słabsze. Po kilku miesiącach – praktycznie niewidoczne. Kiedy fryzura znów zaczyna się plątać, a włosy tracą blask, keratynowe prostowanie włosów należy powtórzyć.