Jak wybrać ekspres do kawy?

Rozważasz zakup ekspresu do kawy i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru? Na rynku można znaleźć wiele urządzeń, a każde z nich różni się od siebie nie tylko wyglądem, ale i sposobem działania. To wpływa natomiast na smak uzyskiwanej esencji pobudzającej. Sprawdź, co warto uwzględnić w trakcie podejmowania decyzji i wybierz dla siebie najlepszy ekspres do kawy. 

Ekspres do kawy – jaki powinien być? 

Na samym początku wyboru ekspresu do kawy, warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami. Rozejrzenie się po wszystkich opcjach daje ogląd na to, jakie funkcje są potrzebne najbardziej. Na rynku można spotkać bowiem bardzo dużo sprzętów. Wyróżnia się modele, które wymagają nieco więcej pracy manualnej, jak i te, które przygotowują esencję za pomocą przyciśnięcia jednego przycisku. Ekspresy różnią się od siebie nie tylko sposobem działania. Na ostateczny wybór wpływ mają również takie czynniki, jak:

  • funkcjonalność,
  • smak uzyskanego napoju,
  • dodatkowe funkcje takie jak możliwość spienienia mleka lub liczba przygotowywanych kaw jednocześnie,
  • wygląd zewnętrzny urządzenia.

Niezależnie od tego, jaką finalną decyzję się podejmie, należy pamiętać o tym, że zakup urządzenia to dość spora inwestycja. Warto wybrać sprzęt, który posłuży domownikom na wiele lat. O tym świadczy jakość wykonania ekspresu do kawy. Bardzo starannie wykonane modele można znaleźć w sklepie Cafe Silesia.  

Co wziąć pod uwagę, wybierając ekspres do kawy? 

Zakup ekspresu do kawy powinien być bardzo dobrze i świadomie przemyślany. Warto uwzględnić poszczególne parametry urządzenia, które mają wpływ na to, jak sprzęt działa. Dobrze jest wiedzieć, jaką kawę najbardziej lubi się pić, tak aby ułatwić sobie ostateczny wybór urządzenia. Istnieje kilka kwestii, które dobrze wziąć pod uwagę podczas zakupu. 

Moc urządzenia

Niemałe znaczenie, które wpływa na działanie ekspresu do kawy, jest jego moc i ciśnienie, pod jakim działa. Tutaj z reguły działa zasada im więcej, tym lepiej. Większa moc pozwala na szybszą pracę sprzętu. Dzięki temu kawę można przygotować w kilka minut. 

Młynek 

Każdy miłośnik kawy wie, że najlepszą esencję uzyskuje się za pomocą świeżo zmielonych ziaren. Decydując się na ekspres, warto więc rozważyć zakup urządzenia, które posiada wbudowany wewnątrz młynek. Ten powinien być ceramiczny, dzięki czemu będzie pracował cicho. Niekiedy ekspresy do kawy posiadają również opcję regulacji stopnia mielenia. Dzięki temu każdy domownik może przygotować dokładnie taki napój pobudzający, jaki lubi. 

Głośność urządzenia

Kawa to napój, który przygotowuje się zazwyczaj w godzinach porannych. W tym czasie niektórzy domownicy mogą jeszcze spać. W takim przypadku dobrze jest wybrać ekspres do kawy, który posiada cichy tryb pracy. Jest to również opcja przydatna dla rodzin z dziećmi, a także idealny wariant do przestrzeni biurowych. Cicha praca sprzętu umożliwi wykonywanie wszystkich czynności bez możliwości większego rozproszenia.

Pojemnik na mleko i spieniacz

Podczas zakupu ekspresu do kawy warto uwzględnić nie tylko jego podstawowe parametry, ale również różnego rodzaju udogodnienia. Najbardziej pożądanym jest zazwyczaj obecność pojemnika na mleko oraz wmontowanego do urządzenia spieniacza. Takie ekspresy do kaw umożliwiają nie tylko przyrządzenie aromatycznego espresso, ale również innych napojów takich, jak:

  • caffe latte,
  • cappuccino,
  • flat white.

Wygląd

Istotnym czynnikiem, który niekiedy jest spychany na drugi plan, jest wygląd ekspresu do kawy. Urządzenie powinno jednak być dopasowane do ogólnej aranżacji wnętrza. Sprzęt jest bowiem zazwyczaj dość duży, dlatego jego ciągłe chowanie może być bardzo problematyczne. Odpowiedni design ekspresu sprawi, że pomieszczenie będzie prezentować się elegancko. Należy także podkreślić, że urządzenie powinno być łatwe w czyszczeniu i odporne na zniszczenia. Dzięki temu można zachować estetyczny wygląd ekspresu do kawy.