Jakie lalki wybrać dla dziewczynki

Lalka to jeden z najczęstszych prezentów dla dziewczynki. Wiadomo, że w zależności od wieku dziecka, kupuje się mu inne lalki. A zatem jaka lalka będzie idealna dla przykład dla dziewczynki 3- letniej, a jaka dla uczennicy pierwszych klas szkoły podstawowej? 

Szmaciana lalka dla trzylatki

Dla małych dziewczynek trzeba wybierać lalki bezpieczne, które nie zawierają drobnych elementów, które mogą być połknięte przez dziecko. Dlatego właśnie dla małej dziewczynki najlepiej sprawdzi się jakaś lalka szmaciana, w której wszystkie elementy wykonane są z tkaniny, ewentualnie lalka jest przyozdobiona za pomocą jakichś guziczków. Dla takich małych dzieci dobrze sprawdzi się również lalka płaczący bobas. Szczególnie te dziewczynki, które mają w domu rodzeństwo w wieku niemowlęcym, bardzo interesują się takimi lalkami.

Lalki Barbie dla uczennic szkoły podstawowej

Im jednak dziewczynka jest starsza, tym z pewnością bardziej będzie pragnęła lalki Barbie. Dziewczynki ze szkoły podstawowej właśnie z takiej lalki ucieszą się najbardziej. Lubię one bowiem czesać jej włosy albo przebierać ją w piękne stroje. Poza tym bardzo często odtwarzają zabawy udające prawdziwe życie, dlatego właśnie lalka Barbie z domkiem to spełnienie ich marzeń. Zawsze dziewczynki na pewno dużo bardziej ucieszą się z lalki Barbie niż właśnie ze szmacianej laleczki.