Kosmetyki do stóp

Stopy to jedna z części ciała, która często jest przez nas zaniedbywana podczas codziennej pielęgnacji. Dzieje się tak zwłaszcza zimą. Do lata jednak nie pozostało wcale aż tak wiele czasu i warto już teraz odpowiednio zadbać o kondycję naszych stóp, by cieszyć się nimi na plaży już za parę miesięcy.

Kosmetyki do zniszczonej skóry stóp

Zimowa aura sprzyja długim wieczorom przed telewizorem. Warto więc przy okazji seansu zafundować sobie małe domowe SPA. Nałożenie maseczki to jedno, ale bardzo dobrym pomysłem jest także zrobienie kąpieli dla swoich stóp. Wystarczy, zaopatrzyć się w aromatyzowaną sól i wyspać ją do miski z gorącą wodą. Zabieg ten sprawi, że nasze stopy odpoczną, rozgrzeją się, ale również nawilżą. Po takiej kąpieli warto użyć pumeksu lub pilnika elektrycznego w celu pozbycia się zrogowaciałego naskórka.

By odpowiednio zadbać o stopy niezbędny będzie także krem nawilżający. Obecnie wybór kosmetyków przeznaczonych do skóry stóp jest naprawdę duży, więc z pewnością będziemy w stanie znaleźć coś dla siebie. Dobrym sposobem na utrzymanie nawilżenia są różnego rodzaju olejki, które zazwyczaj stosuje się na noc.

Przed sezonem letnim bardzo popularne ostatnio stało się stosowanie tzw. złuszczających skarpetek. Sprawiają one, że stwardniała skóra naszych stóp samoczynnie się złuszcza.

Przeczytaj więcej o: kosmetyki do zniszczonej skóry stóp