Maski algowe

Algi to rośliny morskie zaliczane do wodorostów. Ich postać w naturze jest mało atrakcyjna, ale ich właściwości są niezwykle bogate. Algi posiadają w sobie wiele witamin, białek i minerałów, które w odpowiedniej postaci podanej na skórę działają zbawiennie.

Właściwości maski z alg

Maski algowe są polecane do każdego typu cery. Działają bakteriostatycznie i przeciwzapalnie, ujędrniająco i wzmacniająco oraz odżywczo, nawilżająco, regenerująco i odmładzająco. 
Oczywiście ich działanie uzależnione jest od postaci w jakiej aplikowana jest maska, generalnie jednak działa na skórę przede wszystkim mocno łagodząco działając jak remedium na wszelkie podrażnienia. Zwęża pory, dlatego często stosowana jest na cerę tłustą, ale nie jest to reguła, której za każdym razem trzeba się trzymać.

Postaci masek algowych

Maska algowa może być sprzedawana w postaci liofilizowanej, sproszkowanej lub też w postaci ekstraktów. Zwykle dostać ją jednak można w postaci sproszkowanej i aby jej użyć należy wymieszać ją z wodą do konsystencji gęstego budyniu. Tak przygotowaną masę nakłada się na twarz i pozostawia do wyschnięcia, na około dwadzieścia minut.

Przeciwwskazania

Nie zawsze jednak można stosować tą maskę mimo jej niekwestionowanych zalet. Jeżeli na cerze są rany, występuje uczulenie na jod, lub przyjmuje się sterydy należy odstąpić od tego zabiegu.