Rodzinny park rozrywki – kiedy warto go odwiedzić?

Dinozaury zyskały bardzo duża popularność ze względu na hollywoodzkie, superprodukcje Jurassic Park. To dlatego też u wielu dzieci już od najmłodszych lat pojawia się ogromna ciekawość dotycząca tych niezwykle interesujących zwierząt, które żyły na naszej planecie przed nami. Sami dorośli często chcą się zagłębić w historie związane z tymi zwierzętami, jednak czytanie książek i podręczników nie jest tak fascynujące, jak obejrzenie ich na żywo.

Jurapark

Uznawany za największy park w Europie Jurapark Krasiejów w swoich zasobach posiada około 200 modeli dinozaurów, które zachwycają dokładnie takimi samymi rozmiarami, jak to miało miejsce, gdy te zwierzęta żyły na naszej planecie. Największe egzemplarze osiągają nawet 60 metrów długości i 18 metrów wysokości. Zachwycają kolorami, dość skomplikowanymi nazwami oraz budzącymi respekt wydawanymi dźwiękami.

Park rozrywki w Polsce

Pierwszy park jurajski w Polsce postał w Bałtowie. Miejsce to nie jest przypadkowe, ponieważ na tych ziemiach odkryto właśnie autentyczne ślady tych prehistorycznych gadów. W parku tym znajduje się ponad 100 modeli naturalnej wielkości dinozaurów. Można tam także skorzystać z pomocy profesjonalnego przewodnika, który dokładnie oprowadzi odwiedzających to miejsce po wszystkich eksponatach oraz o każdym przybliży kilka interesujących informacji.


Kolejnym, wartym odwiedzenia parkiem w Polsce jest ten w Malborku. Charakteryzuje się on tym, iż posiada około 40 ruchomych dinozaurów, które podczas przechodzenia turystów po ponad kilometrowej ścieżce – ruszają się i wydają dźwięki.

Dlaczego warto przybliżyć wiedzę o dinozaurach?

Dinozaury to jedne z najbardziej fascynujących zwierząt jakie chodziły po świecie. Są osoby, które nawet wątpiły w ich istnienie. Odnalezienie szczątków tych gadów szybko wykluczyły wszelkie wątpliwości, gdyż na ich podstawie można stwierdzić, iż dinozaury nie tylko żyły, ale i całkiem dobrze sobie radziły na naszej planecie.

Warto odwiedzać takie miejsca ze swoimi pociechami, by mogły one w ten sposób uczyć się ciekawych rzeczy w dużo przyjemniejszy i efektywniejszy sposób. Kto wie, może niektóre z nich będą chciały związać swoją przyszłość z dinozaurami o zostaną paleontologami, którzy będą badać istnienie tych zwierząt na naszej planecie w przeszłości. Nawet dorośli, którzy chętnie przyjeżdżają do tego typu parków rozrywek, są zaciekawieni i pełni respektu do dinozaurów.

Sprawdź: rodzinny park rozrywki w Krasiejowie.