Szampon dla profesjonalisty

Obecnie na rynku dostępnych jest tak wiele szamponów, odżywek, masek i innych produktów do włosów, że aż ciężko nam wybrać.

Jeśli chodzi o te produkty, warto kierować się składem, który jest podany z tyłu opakowania. Oczywiście to, co służy doskonale włosom jednej osoby, u drugiej może powodować puszenie lub strączkowanie się włosów. Nie ma złotej reguły. Do wszystkiego musimy podchodzić oczywiście metodą prób i błędów.

Najważniejsze jest zachowanie równowagi PEH oraz dbanie o skórę głowy. Tu z pomocą może przyjść nam profesjonalny szampon do włosów, który oczyści nie tylko nasze włosy na całej długości, ale również dokładnie oczyści nasz skalp z resztek produktów do stylizacji i pielęgnacji.

Profesjonalny szampon do włosów powinien zawierać składniki jak najlepszej jakości. W ciągu doby na naszych włosach osadza się kurz, drobiny pyłu czy kropelki śliny będące nośnikiem bakterii i wirusów dlatego tak ważne jest oczyszczanie ich za pomocą dobrego szamponu. Podczas ich mycia usuwamy również z ich powierzchni pot, łój, wszelkie zabrudzenia atmosferyczne oraz kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji.

Usuwając je, odsłaniamy łuskę włosa, dzięki czemu może on przyjąć wraz z odżywką kolejną dawkę protein, emolientów i humekantów, czyli składników, które poprawiają stan włosa. Nie myjąc włosów odpowiednim szamponem, zostawiamy na nich niewidzialną lepką osłonkę, która blokuje dostęp dla tych wszystkich dobrodziejstw, przez co do naszego włosa nie wnikają wszystkie składniki aktywne zawarte w produktach do pielęgnacji włosów.

Wybierając odpowiedni szampon do włosów, warto przede wszystkim postawić na profesjonalny szampon do włosów dzięki, któremu staną się one naprawdę czyste, piękne i zdrowe.