Co zrobić z awokado?

Awokado to w ostatnim czasie bardzo popularny owoc, który znajduje zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach. Nie powinniśmy zapominać również o tym, że ma bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Zatem co możemy zrobić z awokado? Gdzie najlepiej go wykorzystać?

Awokado coraz bardziej popularne

Zdecydowanie w polskiej kuchni w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się awokado. Coraz więcej osób decyduje się na zakup właśnie tego owocu, ponieważ ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Zawiera wiele dobrych dla nas tłuszczy, jak również witamin oraz mikroelementów.

Powinniśmy systematycznie spożywać ten owoc, ponieważ gwarantuje nam on bardzo dobre samopoczucie przez długi czas. Zatem co zrobić z awokado? W jaki sposób przyrządzić ten owoc, aby był on smaczny?

Pasty z awokado bardzo zdrowe i smaczne

Najbardziej popularne są z pewnością pasty z awokado. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie, ponieważ to właśnie dzięki temu mamy możliwość stworzyć naprawdę smaczny dodatek do naszej kanapki lub też wafli.

Tak naprawdę w tym przypadku jest bardzo duża dowolność, jednak popularną bazą do każdej pasty jest z pewnością jajko ugotowane na twardo, a także sok z cytryny. Do tego możemy z powodzeniem dodać szczypiorek, nawet ryby czy też żółty ser. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz od tego, jak bardzo kaloryczne danie chcemy uzyskać. Aby całość dobrze się zmiksowała, warto pamiętać o oliwie z oliwek lub też innym tłuszczu, który możemy stosować na zimno. Dobrze jest na koniec dodać przyprawy do smaku.

Warto pamiętać, że awokado ma nieco cierpki smak. Nie jest ono jednak zbyt gorzkie, choć sam owoc nie smakuje tak bardzo, jak przykładowo połączony z innymi składnikami. Z tego powodu niezależnie od tego, co przygotowywalibyśmy z awokado, powinniśmy pamiętać o tym, że bardzo dobrze komponuje się między innymi z sokiem z cytryny oraz z jajkiem. Jest to sprawdzona kompozycja, którą można dowolnie urozmaicać, a nasze posiłki z pewnością będą bardzo smaczne oraz zdrowe.