Musujące wino prosto z Włoch

Każdy kiedyś próbował szampana – jedni go polubili, inni zapałali niechęcią. Dla jednych bąbelki są atrakcyjnym urozmaiceniem – cieszą one zwłaszcza dzieci, które piją bezalkoholowe wina – innym zwyczajnie przeszkadzają. Prawdą jest jednak, że szampan posiada właściwości poprawiające nastrój i relaksujące – jak praktycznie każdy trunek o odpowiedniej zawartości alkoholu. 

Prosecco

Czym jest prosecco? Podobnie jak szampan, jest winem musującym, ale w przeciwieństwie do niego, posiada jedynie dwa warianty smakowe: wytrawne i ćwierć słodkie. Swoją niską ceną może zaskoczyć tych, którzy przyzwyczaili się, że dobre wino słono kosztuje.

Najważniejsze walory Prosecco

Posiada on delikatny, owocowy smak, dzięki czemu niezawodnie przywodzi na myśl włoskie winiarnie, słynące z produktów najlepszej jakości. Wywarzają one wina pod intensywnymi promieniami słońca. Doświadczenie i tradycja mieszają się z nowoczesnymi modelami biznesowymi, zapewniającymi ludziom z całego świata możliwość ci6eszenia się najwyższej jakości produktami włoskimi.

Metoda produkcji

Tym, co odróżnia go od klasycznych szampanów, jest metoda bąbelkowa. Dzięki zastosowanemu trikowi podczas fermentowania wina w dużych zbiornika, bąbelki prosecco naturalnie rozlewają się po całym naczyniu. W przypadku tradycyjnego szampana i ogólnie win musujących, fermentacja odbywa się w butelce, przez co gaz ulatnia się, a nie zostaje zachowany wewnątrz wina.