Jak wybrać idealnego szampana na Sylwestra?

Szampan jest luksusowym trunkiem, zarezerwowanym dla najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Do takich momentów z pewnością zalicza się również Nowy Rok. Każdy z nas chciałby kupić dobrego szampana, jednak wybór wcale nie jest prosty.

Czym się kierować przy zakupie szampana?

Idealny szampan na Sylwestra dla każdego będzie oznaczał coś innego. Wiele zależy to od naszych preferencji smakowych, ale także i osób, z którymi spędzamy tę ważną chwilę. Amatorzy wina z pewnością wybiorą najlepszego, oryginalnego szampana z francuskiej winnicy. Obowiązkowo wytrawnego. Jeżeli więcej osób w naszym gronie podziela zamiłowanie do tego typu trunków, wybór jest bardzo prosty.

Dla kogo szampan?

Częściej zdarza się jednak, że Sylwestra spędzamy w mieszanym towarzystwie. Osoby, które nie gustują w winach prawdopodobnie nie docenią walorów smakowych szampana z najwyższej półki. W takiej sytuacji dobrze jest zadać sobie pytanie, czy jesteśmy skłonni zainwestować kilkaset złotych wiedząc, że trunek nie podbije serca naszych gości.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup słodkiego lub półsłodkiego musującego białego wina, które niekoniecznie musi pochodzić z Szampanii. Taki alkohol prawdopodobnie posmakuje większości kobiet (i mężczyzn), zgromadzonych na imprezie. Pamiętajmy również o bezalkoholowym „szampanie”, którego zaserwujemy dzieciom i kobietom w ciąży.