Zdrowa opalenizna – balsamy do ciała

Przebywając na wakacjach korzystamy ze słońca kiedy tylko możemy. Brązowa opalenizna podkreśla naszą urodę i sprawia, że każda stylizacja wygląda stylowo. Jak zatrzymać ją na dłużej? Czy opalona skóra oznacza inną pielęgnacje, niż ta do której przywykłyśmy? Dowiesz się tego z dzisiejszego wpisu.

Jak przygotować skórę przed opalaniem

Piękna opalenizna jest skutkiem nie tylko odpowiedniej ilości melaniny w naszym organizmie i stosowaniu kremów z wysokim filtrem, ale przede wszystkim dzięki pielęgnacji, która została wdrożona przed rozpoczęciem słonecznych kąpieli. Od czego należy zacząć? Przede wszystkim od pozbycia się starego naskórka za pomocą peelingu oraz nawilżania skóry regenerującymi balsamami. Dlaczego peeling jest tak ważny? Ponieważ:

  • brak martwego i zrogowaciałego naskórka zapobiegnie dalszemu łuszczeniu się skóry,
  • promienie słoneczne lepiej dotrą do skóry i intensywniej zaczną stymulować produkcję melaniny,
  • ukrwienie skóry zostanie poprawione co polepszy syntezę barwnika.

Skórę, na długo przed opalaniem, powinniśmy nawilżać i regularnie pielęgnować. Nie masz czasu na codzienny rytuał? Koniecznie sprawdź intensywnie nawilżający balsam S.O.S. Pamiętaj, że im lepiej nawilżona skóra, tym większa szansa na uniknięcie poparzeń słonecznych i utrzymanie zdrowej opalenizny.

Opalona skóra – pielęgnacja

Oczywistym krokiem, który powinien znaleźć się w planie pielęgnacji skóry opalonej, powinno być stosowanie kremów z odpowiednio wysokim filtrem SPF. Oczywiście nie możesz zapomnieć o stosowaniu nawilżających i natłuszczających balsamów, które pomogą odbudować naruszoną warstwę lipidową. Jeśli chcesz przedłużyć efekt opalonej skóry, zaopatrz się w delikatny balsam brązujący, dzięki któremu nadasz skórze pięknego złocistego koloru.

Sprawdź, czy w stosowanych przez Ciebie balsamach znajdują się składniki pomagające zachować brązowy kolor opalenizny, które przy okazji silnie nawilżają skórę – witamina E, pantenol oraz alantoina.