Ze stomatologiem na „ty”

Chyba nikt nie lubi wizyt u dentysty. Często są przyczyną ogromnego stresu, a zdarza się też, że i bólu. Kolejne wizyty bywają odkładane w nieskończoność. Tymczasem, by cieszyć się zdrowym uśmiechem, powinno się odwiedzać stomatologa regularnie. Jak często trzeba iść do dentysty?

Dwa razy do roku

Może wydawać się to dość trudne do zrealizowania, ale stomatolog powinien dokładnie obejrzeć Twoje zęby przynajmniej dwa razy do roku. Przegląd dentystyczny nie jest bolesny i trwa tylko chwilę. Lekarz musi wziąć specjalne lusterko, które pozwoli mu obejrzeć tylne ściany Twoich zębów. Poszuka ubytków i wskaże, które zęby powinny być leczone. Może się też zdarzyć, że podczas przeglądu nie zostaną stwierdzone żadne nieprawidłowości i leczenie nie będzie wcale konieczne. Czasami przegląd można połączyć też z usuwaniem kamienia nazębnego. Jest to dość prosta i szybka procedura, dzięki której zęby prezentują się dużo lepiej i są widocznie bielsze. Niestety samo mycie zębów nie wystarczy, by pozbyć się kamienia, więc dobrą praktyką jest usuwanie go raz na pół roku u dentysty.

Kiedy boli

Zdarza się jednak, że stomatologa z Opola czy innego miasta trzeba też odwiedzić poza przeglądami. Dotyczy to sytuacji, kiedy któryś z zębów zaczyna boleć. W takim wypadku nie ma na co czekać. Trzeba jak najszybciej umówić się na wizytę. Ból zęba może być wyjątkowo dotkliwy i często nie działają na niego zwyczajne leki przeciwbólowe. Czasami też powoduje on pojawienie się nieestetycznej opuchlizny na twarzy. Dlatego też, gdy tylko zaboli ząb, należy umówić się na wizytę u specjalisty i pokazać go fachowcowi. Szybkie podjęcie działań może skrócić czas leczenia i zdecydowanie zmniejszy dolegliwości bólowe. Dzięki temu szybciej będziesz mógł żyć bez bólu.